Доступність посилання

ТОП новини

Замість Єгипту: що росіянам може запропонувати Крим?


Сімферополь – Катастрофа літака A321 «Когалимавіа» в небі над Синайським півостровом змусила російську владу припинити польоти вітчизняних авіакомпаній в Єгипет. Одне з найбільш популярних у росіян місць відпочинку тепер закрите на невизначений термін. Кримська влада тут же оголосила, що півострів готовий стати альтернативою закордонним курортам. Однак, на думку спостерігачів, нинішній стан туристичної галузі Криму і сезонність тутешнього курорту не дозволять йому стати повноцінною заміною єгипетського напрямку.

Шарм-ель-Шейх, листопад 2015 року
Шарм-ель-Шейх, листопад 2015 року

Як тільки влада Росії ухвалила рішення призупинити польоти російських авіакомпаній в Єгипет, тисячі росіян змушені були змінити плани, пов'язані з відпочинком закордоном. Одночасно голова республіки Сергій Аксьонов повідомив, що Крим готовий стати альтернативою закордонним курортам і більш активно розвивати внутрішній російський туризм. За його словами, зараз «зібрані всі матеріали для надання інформаційної та організаційної підтримки туристичним операторам».

Сергій Стрельбицький
Сергій Стрельбицький

Міністр курортів і туризму Криму Сергій Стрельбицький доповів Аксьонову про готовність розвивати внутрішній туризм і зустрічати тих, хто «віддасть перевагу осінньому відпочинку в Криму перед зарубіжним напрямками». «Південний берег Криму завдяки сухому субтропічному клімату оптимально підходить для відпочинку восени, для загального оздоровлення, а також для профілактики і лікування низки захворювань», – цитує міністра прес-служба російського уряду Криму.

За словами Стрельбицького, зараз багато туроператорів екстрено розглядають альтернативні напрямки для туристів, які вже придбали путівки в Єгипет, але не можуть вилетіти в країну у зв'язку із забороною на польоти.

Аксьонов зазначив, що профільне міністерство оперативно приєдналося до розробки пакетів і підготовки місць колективного розміщення, «які не поступаються за ціною і якістю відпочинку в цій країні, а також у Туреччині».

Алушта, Малоріченське, вересень 2015 року
Алушта, Малоріченське, вересень 2015 року

Слідом за цим Міністерство курортів і туризму Криму оголосило про новий етап реалізації програми підтримки внутрішнього туризму «Крим цілий рік» та готовність 30 готелів і санаторіїв республіки працювати за спеціальною пропозицією з 12 листопада до 20 грудня поточного року. П'ять провідних кримських туроператорів також повідомили про готовність працювати з об'єктами розміщення з мінімальною комісією, щоб ціна для туриста була найбільш привабливою.

«Туристичне співтовариство Республіки Крим об'єдналося, щоб запропонувати ринку привабливий туристичний продукт. Складений список готелів і санаторіїв республіки, готових запропонувати гостям високий рівень сервісу, харчування за системою «повний пансіон» або пакет «все включене», привабливі можливості для сімейного відпочинку й оздоровлення, а також вигідну ціну на відпочинок у Криму в найближчий період», – зазначив Стрельбицький.

Шарм-ель-Шейх, листопад 2015 року
Шарм-ель-Шейх, листопад 2015 року

Відомство вже опублікувало перелік перших 15 учасників зазначеної програми. За повідомленнями прес-служби міністерства, серед них – готелі та санаторії республіки з критими басейнами: «Мрія», «Пальміра Палас», «Рів'єра Санрайз», «Кримський бриз», «Спа-готель Лівадійський», «Голден», «Спа-готель Море», «Респект Хол», «Полтава Крим», «Ореанда», «Брістоль», «Червоні Вітрила», санаторії «Дюльбер», «Місхор» і «Ай-Петрі».

«У рамках акції кримські готелі і санаторії пропонують гостям до кінця року відпочити в Криму за спеціальною пропозицією «Відпочинь 7 днів – отримай 1 день в подарунок», а також «Відпочинь 14 днів – отримай 2 дні в подарунок», – зазначили в міністерстві.

Євпаторія, пляж військового дитячого санаторію, вересень 2015 року
Євпаторія, пляж військового дитячого санаторію, вересень 2015 року

При цьому ціни, що вказані на сайтах цих об'єктів, досить високі. Наприклад, в цей час розміщення в найдешевшому номері курортного готелю «Пальміра-Палас» зі сніданком для двох на добу обійдеться в 5 260 рублів. Тиждень відпочинку коштуватиме більше 36 500 рублів (понад $500). Номер «люкс комфорт» з повним пансіоном на двох на добу обійдеться в 20 тисяч рублів і вище. Схожі ціни на відпочинок і в інших готелях, що беруть участь у програмі.

За інформацією чиновників, у Криму цілий рік працюють 262 готелі й санаторії. Загалом на території півострова розташовані 37 критих басейнів, у низці готелів успішно впроваджене обслуговування за системою «все включене».

Хургада, серпень 2013 року
Хургада, серпень 2013 року

«Один із мінусів Криму – сезонність турсфери»

Втім, представники кримських турфірм і власники різних об'єктів відпочинку на Чорноморському узбережжі налаштовані не так оптимістично, як кримська влада. Вони вважають, що півострів не зможе стати повноцінною заміною єгипетському напрямку через об'єктивні причини.

«Один із мінусів Криму – сезонність у туристичній сфері. Найбільш активний період для відпочинку – літні місяці, плюс свята в травні і вересень, коли люди все ще їдуть за звичкою», – розповідає Крим.Реалії представник однієї з турфірм півострова.

Ялта, серпень 2015 року
Ялта, серпень 2015 року

На його думку, Крим поступається Єгипту, насамперед, кліматом, а також рівнем сервісу. «Ви подивіться на якість обслуговування, як ставляться до туристів у нас і за кордоном. У Єгипті приймаюча сторона може говорити з вами будь-якою зрозумілою для вас мовою, я вже не кажу про ставлення», – додає співрозмовник.

Анатолій, власник приватного готелю в Сімеїзі, наче підтверджуючи висловлювання, представника турфірми, в бесіді з Крим.Реалії зазначає, що зараз його об'єкт порожній. «Останні відпочивальники виїхали в жовтні. Зараз у мене нікого немає, незважаючи на те, що Єгипет для росіян закритий. Ніякого ажіотажу немає», – говорить він.

Шарм-ель-Шейх, листопад 2015 року
Шарм-ель-Шейх, листопад 2015 року

Він вважає, що російські туристи замість Єгипту навряд чи виберуть Крим, оскільки зараз холодна погода, яка абсолютно не приваблива для відпочинку. «За ті ж гроші росіяни полетять до Туреччини або куди-небудь в Європу», – припускає Анатолій. Відзначимо, що влітку в його готелі вартість номера на добу доходила до трьох тисяч рублів і на кількість відпочивальників він не скаржився. Зараз, коли «невисокий сезон», ціна впала майже вдвічі.

«Крим – це жлобське місце»

Готельер, власник хостелу Sudak International Наталія Кириченко, коментуючи Крим.Реалії ініціативу кримської влади, вельми скептично поставилася до можливостей півострова. Вона нагадала, що писала ще наприкінці жовтня, розмірковуючи про рекреаційний потенціал Криму. Тоді її пост в Facebook викликав широкий резонанс.

«Крим наразі – це жлобське місце. На жаль. Скільки б ми не намагалися зобразити красиву міну при поганій грі, важко приховати, що сервісу в Криму немає. Точніше, є на примітивно-жлобському рівні. Про рівень адміністративного керівництва промовчу», – зазначила Кириченко.

Алушта, пляж санаторію «Київ», серпень 2015 року
Алушта, пляж санаторію «Київ», серпень 2015 року

На питання, яке вона поставила сама ж собі: «Чому туристи не їдуть до Криму взимку?» – Кириченко відповіла наступним чином: «Тому що, крім гарної природи і моря, тут їм нема чого робити!»

«Чи є життя в Криму після закінчення курортного сезону? Скоріше ні, ніж так. Варимося у своєму соку, намагаємося щось організувати, але все кулуарно, містечково або взагалі забиваємо на все. А які можуть бути інші варіанти? Люблю різні класні заходи і тусовки, але говорячи про ділові заходи, форуми, виставки, хотілося б зрозуміти, яку вигоду можна отримати від таких зустрічей? Якби все залежало тільки від нас, від мене. Ні! Складається ситуація, коли від наших бажань і зусиль мало що залежить», – зазначила готельер.

Ялта, Масандрівський пляж, серпень 2015 року
Ялта, Масандрівський пляж, серпень 2015 року

Кириченко висловила жаль, що «улюблений Крим у такому жалюгідному стані». «Взимку це просто щось, не дадуть збрехати росіяни, які намагалися влаштуватися і прижитися тут після «Кримської весни». Влітку Крим – це щодня свято для туристів і трудові будні для кримчан. Взимку Крим – сумне місце з огидним сервісом, з відсутністю нормальної медицини, з відсутністю (або сильно обмеженим вибором) культурних закладів, заходів. Неосвітлені вулиці, дороги, темні набережні, відсутність туалетів у місті, причому не важливо якому», – підкреслила вона.

Кириченко додала, що в Криму існують спорткомплекси, басейни, концертні зали, SPA-салони, проте за цінами «далеко не всім доступні, за якістю послуг часто не відповідають своїм цінами». Крім того, за її словами, відсутній вибір і конкуренція, а також складається враження, що «про людей зовсім не думають».

Текст містить термінологію, що офіційно використовується на Кримському півострові

XS
SM
MD
LG