Доступність посилання

ТОП новини

Всесвітній конгрес кримських татар стане на захист переслідуваних у Криму


Другий Всесвітній конгрес кримських татар. Анкара, 1 серпня 2015 року
Другий Всесвітній конгрес кримських татар. Анкара, 1 серпня 2015 року

Виконавчий комітет Всесвітнього конгресу кримських татар на засіданні 7-8 листопада вирішив створити в Стамбулі центр правової допомоги переслідуваним землякам в анексованому Криму. За словами Рефата Чубарова, до захисту від репресій будуть залучені найкращі юридичні компанії та адвокати.

Виконком Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ) вирішив постійно «прописатися» у Києві. Раніше він постійно дислокувався в Криму. Рішення внести відповідні зміни до статуту ВККТ було ухвалене на засіданні виконкому в суботу, сказав Крим.Реалії президент конгресу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, таке рішення зумовлене анексією Криму Росією. Чубаров зазначив, що в Києві з 23 членів виконкому були присутні 16. «Не було представників діаспори в Сполучених Штатах і Канаді, були відсутні представники з Центральної Азії та Болгарії. Але кворум був. Ми попередньо узгодили всі питання через скайп», – сказав президент ВККТ.

Рефат Чубаров
Рефат Чубаров

Основними темами засідання стали допомога переслідуваним у Криму землякам та підтримка учасників транспортної блокади півострова. Було вирішено створити в Стамбулі центр правової допомоги кримським татарам, які зазанють репресій з боку російської влади. «Ми будемо залучати найкращі юридичні компанії та авторитетних адвокатів для захисту прав співвітчизників у Криму», – додав Чубаров.

На думку члена виконкому ВККТ Ервіна Ібрагімова, центри правового захисту можуть бути організовані й в інших державах, де живуть кримські татари. «Я вважаю, що такі центри мають створюватися в усьому світі, де представлена наша діаспора. Бажано їх створювати при наших дернеках (товариства культури та взаємодопомоги кримських татар). Вони мають активно співпрацювати з консульствами і посольствами України та інших країн», – сказав Ібрагімов у коментарі Крим.Реалії.

За словами Ібрагімова, який прибув на засідання виконкому з Криму, в перший день роботи відчувалося незнання учасниками з діаспори особливостей кримської ситуації. «Проте після останнього засідання конгресу я був приємно здивований тим, що до роботи активно залучилася наша кримськотатарська молодь з діаспори (Анкара). Під час перерви я поспілкувався з ними. Вони в курсі справ, що відбуваються на нашій батьківщині. Однак інформаційний вакуум все-таки присутній», – зазначив Ібрагімов.

Юлія Тищенко
Юлія Тищенко

Київський експерт Юлія Тищенко змогла спрогнозувати результативність роботи такого центру. «Ми розуміємо, що Росія діє фактично за межами правового поля в Криму, справи (судові, проти кримськотатарських активістів – КР) носять замовний і показовий характер. Але Конгрес може забезпечити розголос таким справам», – сказала вона Крим.Реалії.

Рефат Чубаров зазначив, що інформаційна складова – одна з найважливіших у захисті співвітчизників у Криму. За його словами, члени виконкому ВККТ попередньо домовилися провести пікетування російських дипломатичних представництв із вимогою припинити репресії проти кримських татар 10 грудня – у день прав людини, що відзначається у всьому світі. Надалі такі акції мають стати щомісячними, вважають члени виконкому.

Однією з важливих тем виконкому стала допомога учасникам транспортної блокади Криму. Чубаров підкреслив, що наступне засідання виконкому відбудеться 16 січня в Генічеську, в безпосередній близькості від адміністративного кордону з Кримом. Там будуть вирішуватися проблеми забезпечення учасників блокади всім необхідним для продовження акції в зимових умовах. Чубаров запевнив, що блокада буде продовжена.

Сергій Данилов
Сергій Данилов

Експерт київського центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов вважає, що, оскільки діяльність Меджлісу в Криму зараз ускладнена, значення ВККТ зростає. «Це підтвердження солідарності кримських татар із братами в Криму, це механізм не тільки для мобілізації кримських татар, але й привернення уваги урядів і громадськості країн, де живуть кримські татари, додаткова можливість внести кримськотатарське питання до міжнародного порядку денного», – сказав Данилов Крим.Реалії. Він зазначив, що зараз на материку кримським татарам доводиться відтворювати більшу частину елементів соціальної та освітньої інфраструктури, і в цьому конгрес теж буде корисний.

XS
SM
MD
LG