Доступність посилання

ТОП новини

Настя Дрозд: Поклонська і порожнеча


Наталя Поклонська
Наталя Поклонська

У 2016 році в Росії мають відбутися чергові парламентські вибори – і правляча партія Путіна буде робити все, щоб утримати пальму першості. Для цього в хід ідуть зовсім різні методи, хоча останнім часом все більше – популістські.

Так, у липні цього року стало відомо, що путінська партія «Єдина Росія» хоче зробити хід конем – залучити до своїх лав знамениту кримську прокуроршу Наталю Поклонську, більш відому в широких колах як Няша. Вже в 2016 році вона може стати кандидатом від партії до Державної Думи Росії.

Вона (Поклонська) публічна, змістовна. Якщо такі, як вона, візьмуть участь у попередньому голосуванні, ми це будемо тільки вітати
Сергій Неверов

«Єдина Росія» на початку наступного року проведе праймеріз перед виборами. «Ми очікуємо, що в попередньому голосуванні на виборах до Державної Думи, початок проведення якого ми оголосимо на з'їзді партії на початку лютого наступного року, візьме участь багато нових облич, серед яких, досить імовірно, може виявитися і Наталя Поклонська», – розповів секретар генеральної ради «Єдиної Росії» Сергій Неверов, додавши, що в партії бачать, «як вона вболіває за країну, за Крим, небайдужа до долі країни». «Вона публічна, змістовна. Якщо такі, як вона, візьмуть участь у попередньому голосуванні, ми це будемо тільки вітати», – підкреслив Неверов.

І хоча кримські представники влади поспішили відхреститися від такого розвитку подій, все ж, якщо питання буде вирішене у верхніх ешелонах, то їх питати вже ніхто не стане.

Про що говорить цей цікавий факт? Не більше ніж про те, що перед «єдиноросами» стоїть простий вибір – або такі от надокучливі народу поклонські (не тільки, звичайно ж, сама Наталя, а й усі ті популістські методи правлячої партії, які вона собою уособлює), або відхід у небуття. Тому вибирається перший варіант. Такі кроки до рейтингу «Єдиної Росії», який ослаб, немов гормональний фон престарілого чоловіка, здатні додати, напевно, до 50%.

Якщо прихильність росіян до Путіна у зв'язку з анексією Криму свого часу серйозно виросла, то після санкцій Заходу через участь Росії у військовому конфлікті його іміджу завданий удар

І хоча ангажовані соцопитування дають Путіну від 55% до 80% популярності, а його партії – понад 44%, все ж реальність далека від цих цифр. Інакше російському правителю не знадобилося б вдаватися до таких заходів, як дозвіл виробництва самогонки, здешевлення горілки, залучення в свої ряди Няш, анексія Криму і таке інше. Він навіть війну з Україною розв'язав, як вважають багато політологів, саме з метою утриматися на «престолі». Але зараз, коли на носі чергові вибори, а український сценарій уже розіграний і прокручений практично з усіх боків, причому не дуже вдало, потрібні інші методи. І тут в хід якраз іде популярщина, яка ніколи не буває програшною. Якщо прихильність росіян до Путіна у зв'язку з анексією Криму свого часу серйозно виросла, то після санкцій Заходу через участь Росії у військовому конфлікті його іміджу завданий удар. І триваюче погіршення економічної ситуації в країні говорить зовсім не на користь чинної влади. Тепер зрозуміле одне: якщо «Єдина Росія» не користуватиметься популістськими методами, на Путіна і його партію чекає повне забуття.

В принципі, цього уникнути в найближчі 10 років йому і так не вдасться, однак зараз Володимир Володимирович намагається продовжити агонію на максимально тривалий термін. І поки це в нього виходить. Тільки агонізує він разом з усією Росією.

Настя Дрозд, блогер, кримчанка

Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції

XS
SM
MD
LG