Доступність посилання

ТОП новини

Росія піде далі, якщо її не зупинити в Україні – Гербст


Джон Гербст, 11 квітня 2005 року
Джон Гербст, 11 квітня 2005 року

Джон Гербст – один з найпослідовніших у Вашингтоні прихильників рішучих дій США щодо агресії Росії проти України. У минулому професійний дипломат, посол США в Україні та Узбекистані, Гербст керував Центром складних операцій в Університеті національної оборони США, очолював Офіс координатора з реконструкції та стабілізації при Держдепартаменті. Зараз посол Гербст керує Центром Євразії імені Діну Патрісіу в Атлантичній раді – впливовій неурядовій організації.

В інтерв’ю кореспонденту Грузинської служби «Голосу Америки» Ії Меурмішвілі Джон Гербст поділився своєю думкою про розвиток подій в Україні та позиції США щодо цього конфлікту.

Росія веде війну проти України. Вона намагається це робити потай, проте це у неї погано виходить

За визначенням Джона Гербста, Росія веде війну проти України. Вона намагається це робити потай, проте це у неї погано виходить. «Це – частина політики Кремля, яка призведе до агресії за межами України, якщо Росію не зупинити зараз», – вважає колишній посол.

У цьому зв’язку потрібні жорсткіші санкції США і Європейського Союзу проти Росії як вища ціна за агресію, вважає Гербст. Необхідність цього очевидна, якщо оцінити триваючі порушення мінських угод. Так, за даними Гербста, з моменту укладення мінських домовленостей у лютому, проросійські сили на сході України окупували ще 200 квадратних кілометрів території, захопили 28 населених пунктів, вбили 178 українських військовослужбовців. Це робиться немасштабними, малопомітними діями, підтримуючи враження, що мінські домовленості залишаються в силі.

75-80% втрат українських збройних сил є результатом саме далеких ракетних обстрілів проросійськими силами

Посол Гербст позитивно оцінив інформацію про можливі поставки Пентагоном в Україну контрбатарейного радара. За його оцінками, 75-80% втрат українських збройних сил є результатом саме далеких ракетних обстрілів проросійськими силами. Тому поставка такого радара зміцнить оборону і поможе врятувати життя українських військових. Гербст нагадав, що в підготовленій цього року доповіді Атлантична рада рекомендувала щорічно поставляти Україні військову допомогу на 1 мільярд доларів, у тому числі й сучасні протитанкові ракетні комплекси «Джавелін».

Крім того, Гербст висловився за зміцнення військової присутності в нових країнах-членах НАТО, в тому числі, розміщення американських військовослужбовців, особливо в країнах Балтії.

XS
SM
MD
LG