Якщо Володимир Путін продовжуватиме подвійну гру в Україні, США та Європа безсумнівно продовжать чинні санкції проти Росії та розглянуть питання про їх посилення. Про це на брифінгу Державного департаменту у вівторок сказав держсекретар Джон Керрі, виступаючи за допомогою відеозв’язку із Бостона.
Керрі також зазначив, що цими днями помічник держсекретаря Вікторія Нуланд перебуває в Європі, де, крім іншого, бере участь в обговореннях з високопосадовцями низки регіональних і двосторонніх питань, включно з кризою в Україні.
«Вікторія Нуланд перебуває в регіоні в ці дні. Ми будемо продовжувати чинити тиск, щоб ефективно працювали робочі групи, щоб була можливою повна імплементація Мінська. Я визначив свою позицію дуже чітко. Якщо не буде деескалації насильства і прогресу в імплементації Мінських домовленостей, Європа і США спільно продовжать існуючі санкції і, залежно від ситуації на землі, можуть їх посилити», – заявив Джон Керрі.
Щодо озвученої у вівторок Володимиром Путіним заяви про збільшення ядерного арсеналу Росії держсекретар США сказав, що слова російського президента «стурбували його».
Керрі припустив, що позиція Путіна може бути демонстрацією намірів, однак визнав, що «ніхто не може, почувши подібну заяву від лідера могутньої країни, не бути стурбованим її значенням».
Така риторика Москви – причина, чому НАТО вважає за потрібне зміцнювати обороноздатність країн-членів Північноатлантичного альянсу
Тим часом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Росію в «брязканні зброєю» після того, як Кремль оголосив про збільшення російського ядерного арсеналу. Столтенберґ попередив, що такі дії є «дестабілізуючими і небезпечними».
На брифінгу для преси у Брюсселі Столтенберґ зазначив, що саме така риторика Москви – причина, чому НАТО вважає за потрібне зміцнювати обороноздатність країн-членів Північноатлантичного альянсу.
«Я думаю, що заява, яку сьогодні зробив президент Путін, вкотре підтверджує кроки та поведінку Росії протягом досить довгого періоду. Росія все більше інвестує в оборону – загалом, і ядерну зброю, зокрема. Вони більше тренуються, розробляють нові ядерні озброєння та частіше вдаються до ядерної риторики, таким чином вони передають свою оборонну стратегію та позицію. Брязкання ядерною зброєю Росією – безпідставне, дестабілізуюче та небезпечне. Ми працюємо над відповіддю і це одна з причин, чому ми покращуємо підготовку наших сил», – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберґ.