Бібліотека Конгресу США поповнила свої фонди колекцією плакатів українських молодих художників із Клубу Pictoric. Передача робіт стала можливою дякуючи невідомому спонсору із Нью-Йорку та українським волонтерам.
Відтепер у Бібліотеці Конгресу США на професійних постерах будуть представлені художні зображення Олександра Довженка, Миколи Трублаїні, Василя Стуса, Тараса Шевченка... Загалом 23-ох відомих українських письменників і поетів. За словами бібліотекарів, ці роботи мають надзвичайно високу історичну та культурну цінність.
Це надзвичайний контент, який резонує з українською літературною спадщиною, і це той матеріал, який ми дуже б хотіли додати до своїх колекційМарта Кеннеді
«Це надзвичайний контент, який резонує з українською літературною спадщиною, і це той матеріал, який ми дуже б хотіли додати до своїх колекцій», – розповідає Марта Кеннеді, куратор Відділу друку та фотографії Бібліотеки Конгресу США.
Американська історія плакатів молодих українських художників почалась у грудні, коли українське посольство у Вашингтоні під час однієї з книжкових презентацій прикрасило цими плакатами стіни. На заході були присутні представники Бібліотеки Конгресу, які, власне, і зацікавилися неочікувано модерними, як вони кажуть, кольорами.
Один із них має українське походження. Це головний спеціаліст із каталогізації Германо-слов’янського відділу Юрій Добжанський: «Вони, ці плакати, створили дуже гарну атмосферу. Я тоді поцікавився, хто був спонсором цієї виставки, і чи не хотіли б вони подарувати ці речі Бібліотеці Конгресу. Ми почали дискутувати, яким шляхом це зробити. І сталося так, що знайшовся донор, який закупив цю збірку і подарував Бібліотеці».
Сьогодні багато хто жертвує на війну в Україні, але про культуру також не можна забувати
Для донора ця колекція коштувала близько 1000 доларів. Ця людина проживає у Нью-Йорку, але вирішила залишитись анонімом. На церемонію вручення до Бібліотеки Конгресу відправила свого представника, що працює в одній із міжнародних фінансових інституцій у Вашингтоні, Євгенію Дельфон.
Сьогодні багато хто жертвує на війну в Україні, але про культуру також не можна забувати, – висловлює позицію благодійника пані Дельфон.