Доступність посилання

ТОП новини

«Ми ж нічого поганого не робимо». Українці Севастополя намагаються зберегти свою культуру


Севастополь – Останній рік став справжнім випробуванням для українців, які тимчасово чи постійно живуть у Севастополі. Однак наразі в місті живе певна кількість українців, які і в нових реаліях намагаються зберігати свою самобутню культуру.

Кореспонденту Крим.Реалії вдалося поспілкуватися з директором Музею побуту Західної України імені Івана Снігура, членом західноукраїнського земляцтва «Буковина» Іванною Кузменюк.

«Діяльність музею сьогодні триває, – каже Кузменюк. – Я не можу сказати, що нас якось утискують або ображають. Політичного тиску ми поки що, слава Богу, не відчули. Не думаю, що такі установи, як музеї, мають перебувати під пресингом влади. Ми ж нічого поганого не робимо».

Експозиція музею
Експозиція музею

Тим не менш, за словами Кузменюк, внаслідок політичних метаморфоз, певні труднощі музей все ж зазнав. У першу чергу, це стосується зв'язку. Як відомо, українські мобільні оператори своїм «відходом» з території Криму застали зненацька багатьох місцевих жителів. Крім цього, в Севастополі змінили стаціонарні телефонні коди, і тому виникають проблеми з відвідуванням музею.

«Крім усього іншого, музей ще не пройшов перереєстрацію. Ми – приватна установа, тому й перереєструватися маємо як приватна юридична особа. З цим виникли певні проблеми, але ми сподіваємося їх подолати. Слід зазначити, що минулий курортний сезон був відверто слабким, хто б що не говорив, тому наш заклад відчув дефіцит туристів, як і всі інші музеї Севастополя. Однак наша організація розрахована не стільки на приїжджих, скільки на місцевих жителів, які в більшості своїй погано знайомі з побутом і культурою українців західних широт», – розповіла Кузменюк.

Життя земляцтва в «російському» Криму

Кузменюк повідомила також, що зараз земляцтво – в періоді стагнації. Але це, за її словами, знову ж таки, не пов'язано з політикою. «Близько двох років тому помер засновник та ідейний натхненник нашої громади, тому земляцтво зараз живе не так активно, як раніше. Знаю, що деякі члени земляцтва після торішніх подій виїхали на материкову Україну, інші залишилися і продовжують жити в Севастополі», – розповіла Кузменюк.

Раніше під патронатом земляцтва часто організовувалися різного роду заходи, в основному, культурні, й ніяких перепон з боку влади не було. «Що буде зараз – поки важко відповісти, але я сподіваюся, що все залишиться, як і раніше. Не думаю, що для нинішньої влади буде доцільним заважати нашому розвитку. Повторюся, ми ж нічого поганого не робимо. Хтось із представників нинішньої влади говорив про те, що Кримський півострів має бути територією злагоди. Так от, ми й позиціонуємо цю злагоду. Злагода міжетнічна і полікультурна, яка має залишатися, незважаючи ні на які політичні чвари», – підсумувала Кузменюк.

Згідно з результатами всеукраїнського перепису населення 2001 року, в Севастополі українці становили 22,4% населення.

XS
SM
MD
LG