Доступність посилання

ТОП новини

У США назвали види озброєння, яке Україна може отримати від Вашингтона


Цього тижня до України прибудуть представники командування сухопутних військ армії Сполучених Штатів, повідомив на брифінгу речник Генштабу Владислав Селезньов. Метою візиту стане оцінити ситуацію, яка склалася на сході України, та обговорити подальшу допомогу українським Збройним силам. Яке саме озброєння США можуть надати Україні, враховуючи ухвалений закон про підтримку свободи України та новий бюджет Пентагону, Голосу Америки розповіла військовий експерт Американського Інституту підприємництва Макензі Іглен.

Макензі Іглен працювала в Пентагоні та Конгресі, де займалася питаннями військового бюджету й бойової готовності. За її словами, ухвалення закону на підтримку свободи України дає адміністрації Барака Обами широкі можливості вводити додаткові санкції проти Росії, надавати Україні озброєння, і в цьому випадку, вважає експерт, фокус буде саме на військових поставках.

«Найбільша різниця між минулим роком і цим, враховуючи ухвалене законодавство, полягає в обсязі фінансування, воно набагато більше. Але, головне, що закон дає змогу розвивати оборонні військові можливості, проводити військові навчання для українських військових. Саме за останній пункт Конгрес боровся з Білим домом і виграв», – заявила Макензі Іглен.

Відповідно до закону, Україна може отримати озброєння на суму 350 мільйонів доларів, зокрема протитанкову зброю, дрони-розвідники, спеціальні радари.

«Планується постачати радари управління вогнем, бойові, захищені системи командування та бойові мережі. Це найважливіше в бою. Немає значення, яке в тебе озброєння, але якщо у тебе все непов’язане, ти завжди будеш програвати. Це, а також дрони-розвідники, а також інші види роботизованої зброї нададуть суттєву перевагу, якої в України не було досі», – наголосила експерт.

США не розробляють військової стратегії протистояння з Росією, каже Макензі Іглен.

«Зовнішньополітична стратегія щодо Росії фокусується на економічній політиці, меншою мірою – на енергетичній. Немає ніякої реальної військової складової. Я не маю на увазі військовий план, я говорю, принаймні, про дискусії в американському уряді, де ми говорили про тверду і м’яку сили, про те, як вони взаємодіють, про, наприклад, те, як військова присутність США у регіоні впливає на розрахунки Володимира Путіна. У нас, дійсно, немає стратегії, Путін це знає і тому він так діє», – сказала Макензі Іглен.

На початку січня Пентагон заявив про закриття 14 військових баз в Європі, передусім в Німеччині, Італії та Великобританії. Військова присутність в Європі скорочується вже протягом двох десятків років.

«Частково це відбувається через скорочення бюджету, але здебільшого це базується на політичних рішеннях кількох адміністрацій, які розглядали Європу, як досить безпечне місце, що дає змогу зосередити увагу в інших регіонах. Лише дві бригади американської армії залишилися в Європі. Ми занадто багато скоротили», – переконана експерт.

На думку Макензі Іглен, після загострення відносин із Росією скорочення військової присутності США в Європі на цьому зупиниться, і більше уваги приділятиметься захисту східних кордонів НАТО.

XS
SM
MD
LG