Доступність посилання

ТОП новини

Дрібнодержавне мародерство. Окупанти та зрадники в Криму забирають житло у сімей українських військових


Сімферополь – Сім'ї українських військовослужбовців, які залишилися в Криму, позбавляють житла. З ініціативи Міністерства оборони Росії людей намагаються виселити з квартир, що перебувають на балансі Міноборони України. Постраждалі вважають, що ініціатори їх виселення керуються корисливими мотивами. У правоохоронних органах ці інциденти не коментують.

Після «референдуму» про «приєднання» Криму до Росії багато військовослужбовців української армії, не побажавши зрадити присязі, залишили півострів. При цьому їхні сім'ї в силу різних обставин змушені були залишитися на анексованій території.

«Звільнити упродовж тижня»

У такій ситуації опинилися рідні екс-голови кримського медіа-центру Міністерства оборони України, а нині прес-секретаря антитерористичної операції Владислава Селезньова. Як розповіла в бесіді з виданням Крим.Реалії дружина українського військового Ірина, трикімнатну квартиру в Сімферополі Міністерство оборони України виділило Селезньовим у 2008 році.

«Два будинки на вулиці Кубанській, 11, і 11-а, за рахунок Міноборони збудував «Кримвоєнбуд». Основна частина була призначена для військовослужбовців: хтось отримав квартиру за чергою, хтось – як службове житло, якусь частину передали на баланс міста, як і належить за законодавством», – розповіла Ірина. У зазначених спорудах, за її словами, жили як військові, так і цивільні.

Після того, як Владислав покинув Крим, щоб продовжити службу на материковій Україні, у сімферопольській квартирі залишилися його дружина, прикута до ліжка мама і 17-річна дочка.

Напередодні до них навідалися представники Міністерства оборони Росії і зажадали виселитися із займаного житла. «Близько 11 години невідомі подзвонили у двері. Я не стала відкривати їм, тоді вони стали стукати, погрожувати, що виб’ють двері. Вони повідомили, що є представниками Міноборони Росії, а ми – незаконно тут проживаємо, тому нам треба залишити приміщення», – розповідає Ірина.

Відкривши двері, вона побачила на майданчику близько 10 осіб. «Деякі представляли квартирно-експлуатаційну частину, кілька людей були у військовій формі, був дільничний. Зі мною бесіду вів молодий чоловік на ім'я Євген, який сказав, що є юристом якоїсь військової частини. Він повідомив, що я незаконно займаю цю житлоплощу та упродовж тижня маю її звільнити», – говорить дружина Селезньова. Вона поцікавилася, на якій підставі їй висувають такі вимоги: без попередження, листів і будь-яких інших паперів, оскільки в квартирі вона і члени її сім'ї проживають більше шести років на законних підставах.

Я запитала: що мені робити, куди йти з дитиною, матір'ю-інвалідом, яка потребує догляду, що ви пропонуєте? Мені відповіли: «Це ваші проблеми, це ваш чоловік мав вирішити, куди вам діватися. А ми маємо в цю квартиру заселити сім'ї військовослужбовців»

«Мені пояснили, що мій чоловік відбув для проходження служби на територію України, тому квартиру йому необхідно здати, а службове житло в Криму є власністю Міністерства оборони Росії, де мають проживати тільки військовослужбовці Міноборони або їх працівники. Я запитала: що мені робити, куди йти з дитиною, матір'ю-інвалідом, яка потребує догляду, що ви пропонуєте? Мені відповіли: «Це ваші проблеми, це ваш чоловік мав вирішити, куди вам діватися. А ми маємо в цю квартиру заселити сім'ї військовослужбовців», – розповіла співрозмовниця.

На питання представників Міноборони Росії, коли вона виселиться з квартири, жінка відповіла: «Як тільки у мене буде на руках юридичне обґрунтування». За документами їй порадили звертатися в організацію в Севастополі, яка є правонаступником всіх квартирно-експлуатаційних частин у Криму.

«Вони зробили дзвінок чоловікові, пояснили йому телефоном всю цю ситуацію, після чого пішли», – додала Ірина. Раніше, за її словами, ці люди приходили з аналогічними вимогами в інші квартири, а в одну з них уже заселили людей, перш змінивши двері з замками.

На запитання, як вона чинитиме, жінка відповіла, що виселиться з квартири тільки за рішенням суду: «Наступний крок – планую написати заяву в прокуратуру Сімферополя, тому що мене намагаються незаконно виселити з житлоплощі».

Ірина вважає, що претенденти на житло українських військовослужбовців переслідують «звичайні корисливі інтереси». «Зараз у Криму повно військовослужбовців російської армії, яких треба десь розселяти. Орендувати житло ніхто не хоче, хоча зарплати у них великі: отримують по 60-80 тисяч рублів, а оренда житла коштує 15 тисяч рублів. Я, наприклад, не можу собі дозволити зняти житло», – пояснила вона.

В той же час, говорить Ірина, вона готова залишити квартиру в Сімферополі, якщо її чоловікові нададуть житло на території материкової України, де він у цей час служить.

«Товариші по службі шляхом підробки документів заселилися в чужу квартиру»

Помічниця командувача Військово-морських сил України Марина Каналюк також зіткнулася з квартирною проблемою. Її житло знаходиться в Севастополі на вулиці Колобова, 18/9. «Коли мені повідомили, що в мою квартиру заселилися інші люди, я тут же приїхала до Севастополя з Одеси. Викликала поліцію, попросила зафіксувати факт незаконного перебування незрозуміло яких осіб. Чужі речі викинула на смітник, змінила двері й повернулася до Одеси», – розповіла Каналюк у коментарі для Крим.Реалії.

За словами її сусіда, в квартиру заселився товариш зі служби, капітан другого рангу на ім'я Костянтин. «Він шляхом підробки документів незаконно заселився в квартиру. Неприємно, що це наші ж товариші зі служби, які присягали Україні», – з жалем говорить Каналюк.

Тепер я не можу поїхати в Севастополь знову, оскільки відкрита справа, мене можуть не випустити назад

Наразі, за словами помічниці командувача ВМСУ, її квартира опечатана, на папері стоїть підпис «комісія уряду Севастополя». Крім того, щодо цього житла порушена справа. «Тепер я не можу поїхати в Севастополь знову, оскільки відкрита справа, мене можуть не випустити назад», – зазначила Каналюк.

Вона вважає, що Україна може і повинна сприяти у вирішенні виниклої проблеми. «По-перше, є дипломатичний корпус в Міністерстві закордонних справ. Зараз ми займаємося підготовкою ноти. Є уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська. Наші офіцери написали їй листа, але ніяких дій з боку омбудсмена не послідувало», – розповіла Каналюк.

За її словами, багато офіцерів хотіли б здати свої квартири в оренду, але це неможливо зробити. Разом з тим, за інформацією помічниці командувача ВМС, зараз вдалося приватизувати близько 60-ти кримських квартир українських військовослужбовців і внести їх до держреєстру, проте чи будуть брати до уваги ці документи на території Криму, поки невідомо.

Вона також повідомила, що із зазначеною проблемою військовослужбовці звернулися в представництво ООН в Україні.

У прес-службі Управлінні ФСБ в Криму виданню Крим.Реалії повідомили, що інформацію про виселення сімей українських військовослужбовців прокоментують пізніше.

У прес-службі МВС Криму запропонували надіслати запит, тільки після цього там нададуть інформацію.

XS
SM
MD
LG