Доступність посилання

ТОП новини

Кримський університет культури як жертва анексії. Студенти готові до акцій протесту


Сімферополь – Вищі освітні установи півострова продовжує лихоманити в нових реаліях. Після демаршу медуніверситету, який відкрито виступив проти свого введення до складу Кримського федерального університету, черговою «гарячою точкою» може стати Кримський університет культури. Співробітники навчального закладу побоюються, що в результаті ліквідації студенти та викладацький склад ВНЗ можуть опинитися на вулиці. Свої права вони готові захищати в судах і на акціях протесту.

Ліквідація кримських республіканських вищих навчальних закладів почалася восени цього року. Серед них Сімферопольське музичне училище ім. П.І.Чайковського, Художнє училище ім. Самокиша, Школа-студія при Кримському академічному російською драматичному театрі ім. М.Горького і Кримський університет культури, мистецтв і туризму. Згідно з розпорядженням «Ради міністрів», на їхній базі створюються держбюджетні освітні заклади культури і мистецтв.

«Новостворені установи здійснюють освітню діяльність на підставі виданих Міністерством освіти і науки України ліцензій та акредитацій за відповідними освітніми програмами до отримання в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації, ліцензій на здійснення освітньої діяльності», – зазначено в розпорядженні. Всі вищевказані ВНЗ підпорядкували «Міністерству» культури Криму. Про результати виконання розпорядження «Радмін» мали поінформувати до 1 листопада поточного року.

«Чиновники не люблять визнавати своїх помилок»

Втім, не всі ВНЗ погодилися з рішенням «уряду республіки». У Кримському університеті культури, мистецтва і туризму (КУКіТ) досі не хочуть миритися з ліквідацією, побоюючись наслідків.

Будівля університету
Будівля університету

Керівництво навчального закладу утримується від будь-яких коментарів, проте викладачі зізнаються, що в результаті змін вони можуть залишитися без роботи, а студенти почнуть масово подавати судові позови проти «Ради міністрів».
Викладач КУКіТ, професор, доктор історичних наук Юрій Могаричов підкреслює, що ліквідація ВНЗ спричинить за собою втрату його колишньої ліцензії та акредитації: «Створення нового ВНЗ – це дуже тривала процедура: знову отримання ліцензії, акредитації й таке інше».

«У Міністерстві культури Криму вирішили, що потрібно всіх закрити, а потім створити заново, на відміну від інших відомств, які просто провели реорганізацію. Наприклад, Кримський інститут післядипломної освіти пройшов цей процес без всяких наслідків», – говорить Могаричов в бесіді з кореспондентом видання Крим.Реалії.

Ліквідація ВНЗ, на думку професора, може привести до того, що «де-факто викладачі та 1500 студентів можуть опинитися на вулиці». «Можна припустити, що студенти звернуться з позовами до суду на Радмін в силу того, що Радмін позбавляє їх можливості навчання , – вважає Могаричов. – Ті, хто закінчує ВНЗ в наступному році, не встигнуть отримати дипломи колишнього зразка. Вони вступали в один ВНЗ, а доведеться закінчувати інший».

Кримський університет культури проти ліквідації
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00
Завантажити на комп'ютер

Хочуть усунути ректора?

На думку викладача, вирішити виниклу проблему можна «дуже просто». «Треба змінити розпорядження Ради міністрів Криму: замість ліквідації написати реорганізація, – каже Могаричов і відразу ж додає, – але ось тут коса найшла на камінь. Наші чиновники не люблять визнавати своїх помилок і, як завжди, почали пояснювати, що це все не можливе. В своїх поясненнях на зборах колективу ВНЗ вони показали повну некомпетентність з точки зору розуміння навчального процесу. Вони повідомили, що залишать тільки викладачів – фахівців конкретно в культурі, приберуть всіх, хто займається культурологією та іншим. У колективі це викликало якісь різночитання і хвилювання».

Могаричов провів паралелі з ліквідацією Кримського інституту післядипломної освіти, яка не відбулася, у часи прем'єра Анатолія Могильова. «В цьому випадку дежавю: хтось захотів ліквідувати інститут післядипломної освіти, не подумав ні про що, ніякі доводи не діяли. Те ж саме відбувається зараз. Можливо, хтось вирішив, що нинішній ректор ВНЗ (Олег Габріелян. – прим. ред.) не входить в чиїсь плани», – сказав професор.

Нагадаємо, доктор філософських наук, професор Олег Габріелян був призначений ректором у вересні 2010 року. Пізніше він був обраний депутатом Сімферопольської міськради за списками Партії регіонів.

«Удар по іміджу російського Криму»

Інші викладачі, опитані виданням Крим.Реалії, не під запис висловили сподівання, що «Міністерство» культури і ВНЗ зможуть знайти спільну мову. «Міністр культури (Аріна Новосельська. – прим. ред.) обіцяла, що все залишиться, як раніше», – сказав один зі співробітників університету.

Воднорчас співбесідник нагадує, що «голова республіки» Сергій Аксьонов вже визнавав помилковість введення Кримського медуніверситету до складу Кримського федерального університету, але, незважаючи на це, конфлікт досі не вичерпаний.

Інший викладач вважає, що ситуація навколо КУКіТ – це «удар по іміджу російського Криму».

В «Міністерстві» культури республіки в коментарі виданню Крим.Реалії повідомили, що питання ліквідації ВНЗ залишається відкритим. «Найближчим часом планується зустріч сторін у профільному комітеті Держради», – коротко зазначили в прес-службі відомства.

Поки не зрозуміло, чим завершиться історія з Кримським університетом культури. У той же час опитані студенти кажуть, що готові до акцій протесту у разі, якщо їхні інтереси в результаті перетворень не будуть враховані.

Студенти університету культури готові до акцій протесту
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
Завантажити на комп'ютер

XS
SM
MD
LG