Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу в Атлантичній раді у Вашингтоні закликав не забувати про ситуацію в Криму, за який Ураїна ще боротиметься:
«Ми ніколи не перестанемо боротися за Крим як за нашу територію. Там є багато не лише українців і кримських татар, які виступають проти анексії Росією. Там також є багато російськомовних людей, які теж вважають це актом агресії. Настрої в Криму, Донецьку, Луганську дуже сильно змінюються. Зараз вони починають ненавидіти терористів. Люди розуміють, що вони ідуть в нікуди», – заявив Клімкін.
Задля того, щоб знайти вихід із ситуації, що склалася на сході України, офіційний Київ готовий до переговорів із людьми у Луганську й Донецьку, що піддалися впливу російської пропаганди. Країна готова навіть надати більше автономії цим регіонам, але вести мову про це із російським керівництвом сепаратистів не стане.
Про це також сказав Павло Клімкін під час свого виступу в Атлантичній раді, що став останнім і, власне, найбільшим публічним виступом, який міністр дав за час дводенного візиту до столиці США.
На зустріч із міністром Клімкіним в Атлантичній раді зібралася повна зала аналітиків, журналістів і політиків. Міністр констатує – нарешті він бачить належну підтримку України європейськими й американськими партнерами – шкода лише, що дісталася вона аж так дорого:
«Я довго займався просуванням європейської інтеграції. І для мене завжди було питанням – чому так багато йшлося про партнерство і підтримку, хоча насправді їх не було. Зараз ситуація змінилася. Ми відчуваємо підтримку. На жаль, це сталося надто пізно – після цілої низки трагічних подій».
Під час візиту до США міністр Клімкін звинуватив Росію в постачанні проросійським сепаратистам озброєння, а Барак Обама оголосив про посилення санкцій проти Російської Федерації. Павло Клімкін констатував – світ переживає найбільшу кризу у відносинах між США та Росією від Кубинської кризи 1962 року, а Україна розплачується за свій європейський вибір:
«Ми покарані за наш європейський вибір. Але у нас є дуже чітка ідея того, що нам потрібно. Нам потрібна об’єднана, демократична, європейська Україна... І для цього нам потрібно провести реформи. Зробити це буде дуже важко, але ми готові заплатити цю ціну. Ми готові говорити з українцями Сходу, які піддалися російській пропаганді. Ми готові підтримати ідею децентралізації. Ми готові дати більше політичної й економічної автономії регіонам, тому що це в наших інтересах – повернути нашу землю в Донецьку і Луганську».
Міністр наголосив, що в Європі вже достатньо заморожених конфліктів. Україна ж не хоче перетворитися на ще один, і саме тому українські військові стоятимуть до останнього, незважаючи на те, яку ціну за це доведеться заплатити.